Platform tegen import Britse lammeren

Deel dit artikel:

Het Platform Kleinschalige Schapen- en Geitenhouders wil dat de import van Britse slachtlammeren niet toeneemt. Het zet zich af tegen plannen van een handelaar die een schip heeft gekocht om er lammeren van Groot-Brittannië naar Nederland te vervoeren.

Het Platform KSG vreest dat met die importen ook tbc ons land binnenkomt. Die ziekte komt veel voor in Groot-Brittannië, vooral in Wales. Volgens het Platform is de aandoening ook riskant voor de mens. In een brief aan staatssecretaris Bleker van Landbouw vraagt het Platform KSG om maatregelen.

Piet Vellema van de Gezondheidsdienst voor Dieren zegt dat de TBC in Groot-Brittannië vooral bij runderen voorkomt en opvallend weinig bij schapen daar.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!