Het Mergellanderstamboek OMS bestaat dit jaar 35 jaar. Voor de leden had het OMS een fotowedstrijd georganiseerd.
Het OMS vierde het jubileum eind augustus in het Limburgse Simpelveld met een schapendag die voor iedereen toegankelijk was. Op deze dag werden ook de winnaars van de fotowedstrijd bekendgemaakt.
De kwaliteit van de drie winnende foto’s, vooral de foto waarnaar de eerste prijs ging, was erg hoog. Fotograaf Henk Riswick en adjunct-hoofdredacteur Jacques Engelen van vakblad Het Schaap vormden de jury.
De hoofdprijs was een ruim dertig jaar oud schilderij van Mergellanders, beschikbaar gesteld door OMS-erelid Henk Hillegers. De twee andere prijzen waren verzorgingsspullen beschikbaar gesteld door Raymond Houben.
Winnaars van fotowedstrijd
Winnaar werd een schitterende foto van een Mergellander en haar drie lammeren bij de resten van wat ooit een kar was, gemaakt door Willem Eickmans. Het oordeel van de jury: ‘Dit is een voltreffer. Een foto om jaloers op te zijn. Mooie uitsnede met de boom en takken. Fraai tegenlicht. Een geweldige foto. Niets op aan te merken. Schitterend.’
Henk de Pijper is de inzender van de foto die de tweede prijs won: een ooi die om het hoekje van de stalopening kijkt. Oordeel jury: ‘Een intrigerende foto. Het schaap kijkt mooi in de camera en is alert op de fotograaf. De compositie is schitterend, zeker voor zo’n spontane foto. De foto was nog sterker geworden als de rechterkant was weggesneden. Het schaap had dan nóg meer aandacht getrokken.’

De derde prijs was voor Harrie Huijben met een mooie foto van schapen in het heuvelachtige Limburgse landschap. Het oordeel van de jury: ‘Sterk aan deze foto is het licht. Dat valt erg mooi op de schapen waardoor de zo kenmerkende vacht van de Mergellander hier erg fraai is. De lucht is bijzonder mooi. Doordat de bomen geen blad hebben, is die mooie lucht goed te zien. Het heuvellandschap maakt de foto extra bijzonder omdat dit schapenras daar hoort. De donkere bomenpartij linksboven maakt de foto spannend. Rechts en onderaan had er wat van de foto af gemogen.’



