Zeeuwse eigenaar gestolen rammen meldt zich

Deel dit artikel:

De eigenaar van de twee gestolen rammen in Zeeland heeft zich gemeld. Het is Marc Versprille uit Groede. De politie vond de twee rammen in een paardentrailer in Sint Kruis.

De twee Texelaarrammen plaatsten de Zeeuwse politie voor een raadsel. Ze stonden met acht andere dieren in een gestolen paardentrailer in een wei. De acht schapen waren uit die wei gestolen, maar de twee rammen niet.

Nadat de politie de UBN- en volgnummers van de rammen had gepubliceerd bleek het ene dier in 2006 te zijn gefokt door Koos Tjepkema uit De Waal (Texel) en de andere in 2008 door Co de Wildt uit Zuidoostbeemster. De dieren zijn daarna verschillende keren verkocht.

Uiteindelijk bleken ze van Marc Versprille uit het Zeeuwse Groede te zijn. Die had ze lopen in een perceel van een kennis. Deze kennis had wel gezien dat het hek van zijn wei open stond en dat de rammen weg waren maar dacht dat Versprille ze zelf had opgehaald. Dat bleek niet te kloppen. De rammen waren gestolen.

Versprille meldde zich gisteren bij de politie en kon aantonen dat het om zijn dieren gaat.

Waarom ze uiteindelijk in de trailer met andere schapen stonden, is nog onduidelijk.

In Zeeland zijn de laatste weken vier keer schapen gestolen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!