Veel weerstand tegen Veluwse wolven

Voorzitter Pieter van Geel van de gebiedscommissie voor de uitgenodigde schapenhouders

Deel dit artikel:

Veel schapenhouders op de Veluwe zien de wolven in hun omgeving liever verdwijnen dan dat ze er preventieve maatregelen voor willen bedenken.

Dat bleek gisteravond tijdens de eerste bijeenkomst van de Gebiedscommissie Preventie Wolvenschade Gelderland. Zo’n tachtig schapenhouders, en enkele geitenhouders, waren op uitnodiging naar Epe gekomen. De commissie wilde vooral suggesties voor preventieve maatregelen horen.

Er waren wel interessante ideeën, zoals het afleren van wolven schapen te vreten door enkele schapenkadavers met ‘een misselijkmakende stof’ uit te leggen en ook uiteraard het plaatsen van rasters.

Maar de meeste schapenhouders lieten weten dat ze die wolven niet willen. Over het beheer van wolven gaat de onlangs geïnstalleerde gebiedscommissie niet maar voorzitter Pieter van Geel beloofde in het rapport, dat na de zomer naar de provincie gaat, ook de grote zorgen over de wolven op te nemen.

De provincie zal op basis van dat rapport beslissen of er geld voor preventie beschikbaar komt.


Deel dit artikel:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!