
In de Duitse deelstaat Rijnland Palts is de besmettelijke ziekte schmallenberg ontdekt. Enkele schapen blijken besmet nadat het virus maandenlang was verdwenen.
De vorige besmetting in deze aan Luxemburg grenzende deelstaat dateert uit februari 2020. Met de nieuwe uitbraak bij twee schapen lijkt het virus toch nog in de regio te circuleren.
Schapenhouders in het betreffende gebied krijgen het advies goed op te letten tijdens de komende lammertijd, schapen eventueel binnen te houden of ze tegen het virus te vaccineren en insecten te weren. Het virus wordt verspreid door stekende muggen.
Piet Vellema van GD is niet verrast dat de Duitsers besmette schapen ontdekten. “Het virus duikt af en toe op in West-Europa maar ik verwacht geen grote uitbraken.”
Meer over schmallenberg in de komende editie van vakblad Het Schaap in januari.