Schapenhouder Van Deuveren legde vorige week zijn gedode schapen aan de wegkant in Speuld met een bord ‘Wolf bedankt’. Hij vertelt aan De Stentor dat hij ’s ochtends uit zijn woning keek en een luguber tafereel aantrof. “Twee van de schapen waren al dood; de andere drie lagen nog naar adem te happen met gaten in hun luchtpijp.”
‘Wolf bedankt’
In samenspraak met zijn dierenarts heeft de schapenhouder de drie schapen laten euthanaseren. BIJ12 is ter plaatse gekomen om te onderzoeken of het inderdaad om een wolf gaat. Hoewel de resultaten van het onderzoek nog niet binnen zijn, twijfelen de betrokkenen er niet aan dat een wolf verantwoordelijk is. “Een van de schapen had geen voorpoten meer. Dat doet een hond echt niet.” Als reactie legde de schapenhouder de vijf kadavers langs de weg, vergezeld van een bord met de tekst: “Wolf bedankt”.
Wolfwerend
Van Deuveren, die al eerder een aanval meemaakte, investeerde 4.000 euro in een wolvenraster om de schapen te beschermen. De schapenhouder vertelt aan de NOS: “Na de vorige aanval kreeg ik kritiek, vooral van mensen die zelf geen vee hebben, maar wel een grote mond. Daarom dacht ik: nu leg ik ze gewoon langs de weg. Om te laten zien dat ik er alles aan heb gedaan, en dat het zo echt niet langer kan.”
Er stond net vijf weken een wolfwerend raster van 1.30 meter hoog met maximale stroom. Volgens Animal Rights zijn er toch her en der gebreken aan de afrastering. “Zo zijn er inderdaad zes draden getrokken met de mogelijkheid om daar stroom op te zetten maar wel is het gras hier en daar onder de onderste draad wat lang zodat stroom kan weglekken. De andere helft van de omheining bestaat uit typische ‘Heras-gaas’ waarop geen stroom gezet kan worden. Wel loopt er 1 stroomdraad langs de binnenzijde van dat hek.”
De genoemde kritiek laat zien met welke problemen schapenhouders in de praktijk te maken krijgen.
“De wolf is er gewoon overheen gesprongen”, aldus de schapenhouder. Voorbijgangers reageerden volgens hem vooral positief op het protest. De schapen werden ’s avonds langs de weg geplaatst en zijn de volgende ochtend opgehaald.
Lees ook:
- Wolfwerende afrastering; waar lopen schapenhouders tegen aan?
- Aantal wolvenroedels stijgt in een jaar van 9 naar 11
- Wolf doodde in 2023 opnieuw meer schapen; aantallen per provincie
- Dossier Wolf op Het Schaap
Alles weten over schapen? Neem dan nu een abonnement op Het Schaap…


