Opmerkelijke resultaten bekapproef

Deel dit artikel:

Het lijkt erop dat het bekappen van schapenklauwtjes net zo veel zin heeft als deze ingreep achterwege laten. Dat blijkt uit een praktijkproef. 

De proef werd uitgevoerd door studenten van de HAS Hogeschool in Den Bosch.

De proef vond afgelopen voorjaar plaats op 3 schapenbedrijven. Op elk bedrijf werd de ene helft van de afgelammerde ooien wel bekapt, de andere helft niet.

Na 10 weken bleek er nauwelijks verschil meetbaar aan de overgroei van de schapenklauwtjes. Er waren ook geen significante verschillen in lammerengroei, gewichtsontwikkeling en conditie van de ooien.

Toch is het nog te vroeg om te stellen dat schapenhouders kunnen stoppen met routinematig klauwbekappen. Daarvoor is veel meer onderzoek nodig. Bovendien blijkt er bij een klein deel van de onbekapte dieren toch ongewenste vergroeiingen aan de klauwen te ontstaan.

De proef is onderdeel van het 5-jarige project ‘Rotkreupel succesvol beheersen en bestrijden’. Dat project duurt nog twee jaar. De NSFO is op zoek naar geld om al het gewenste onderzoek de komende 2 jaar te kunnen uitvoeren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!