LTO polst behoefte aan vaccin tegen blauwtong

Deel dit artikel:

LTO-Nederland houdt een enquête onder aangesloten veehouders om ze te vragen of er behoefte is aan een blauwtongvaccin. Dat vaccin is er nu niet.

Als genoeg LTO-leden bereid zijn  het vaccin te kopen. zal LTO die bestelling ondersteunen.

Het vaccin kost, exclusief dierenartskosten, ongeveer €1,50 inkoop per dier. Volgens LTO geeft vaccineren ‘een heleboel zekerheid’.

Na bestelling duurt het nog 3 maanden voordat het vaccin er is.

LTO speelt met de enquête in op de vrees dat blauwtong dit jaar weer in ons land kan toeslaan. Meerdere landen in Europa kampen momenteel met blauwtong. De herkauwersziekte komt voor in Frankrijk, Italië, Spanje, Oostenrijk en op de Balkan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!