‘Vaccinatie tegen Q-koorts werkte goed’

Deel dit artikel:

Schapen en geiten vaccineren tegen Q-koorts voorkomt overdracht van deze ziekte naar mensen. De bacterie blijkt zich niet te hebben verspreid door het uitrijden van gecomposteerde mest, maar ‘waait’ de stal uit. Dat zijn de belangrijkste conclusies van GD-dierenarts René van den Brom. Vorige maand promoveerde hij op diergeneeskundige aspecten van de Nederlandse Q-koortsuitbraken tussen 2005 en 2012.

Tekst: Jacques Engelen, Foto’s: Henk Riswick


Jacques Engelen

Jacques Engelen werkte maar liefst 34 jaar aan vakblad Het Schaap, voornamelijk als redacteur en later als hoofdredacteur.

Bekijk alle berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!