Risicospreiding: schapenhouder start vakantiewoning

David Devrieze: “De inkomsten van de ene activiteit kunnen tegenvallen, waardoor je nog op een andere kunt terugvallen.” Foto: Jerom Rozendaal

Deel dit artikel:

Schapenhouder David Devrieze bouwde de oude hooizolder van zijn bedrijf in het Belgische Rumst om tot een vakantiewoning. Enkele maanden geleden arriveerden de eerste hoevetoeristen op zijn bedrijf, waar hij naast zestig ooien ook nog extensieve rundveerassen houdt en paarden. Risicospreiding voor deze nieuwkomer in de sector.

‘SheelaFarm: vakantieboerderij in Rumst, België. Onze boerderij ligt in de groene zone van het Nationaal Park ‘Schelde vallei’, omgeven door natuur, landbouw en tal van fietsroutes.’ Zo luidt de advertentietekst van de boerderijvakantiewoning van Devrieze op Booking.com. Eind vorig jaar voegde hij met de vakantiewoning een nieuwe activiteit toe aan zijn gemengd veeteeltbedrijf dat behalve de schapen ook nog veertig Herefords  en veertig Schotse Hooglander koeien telt. Daarnaast heeft hij enkele paarden, ook voor natuurbegrazing, en een mobiele kippenstal. De eieren en het vlees verkoopt hij via de korte keten, in vleespakketten of aan lokale retailers. Naast de verkoop aan vooral locale horeca verdient Devrieze ook nog geld met de verkoop van fokvee, in het geval van de schapen vooral aan particulieren.

Risicospreiding en blauwtong

De vakantiewoning voor acht personen bevindt zich op de zolderverdieping van een negentiende eeuwse boerderij. Risicospreiding was één van de motieven om te starten met hoevetoerisme, vertelt de 28-jarige Antwerpenaar. “De inkomsten van de ene activiteit kunnen tegenvallen, waardoor je nog op een andere activiteit kunt terugvallen.” Vorig jaar was de schapenhouderij hier een voorbeeld van. “Door blauwtong hebben we twintig van de tachtig ooien verloren”, vertelt Devrieze die begin mei aan de laatste loodjes van het lammerseizoen bezig is.

Doordat blauwtong ook de overlevers flink verzwakte, heeft hij het dekseizoen met een maand uitgesteld. Ondanks deze maatregel ligt de lammerenproductie van zijn Engelse Texelaars dit jaar ver onder het gemiddelde van 2,6. “We mogen blij zijn als we op 2 uitkomen”, vertelt Devrieze die bij het lammerseizoen geassisteerd wordt door twee studenten Diergeneeskunde.

Lees het volledige artikel in vakblad Het Schaap van april…

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!