Kudde doet het goed in veldproef

Deel dit artikel:

Heidebeheer kan het beste met schapen. Een gescheperde schaapskudde lijkt het meest succesvol. Dat blijkt uit een veldproef die drie jaar heeft geduurd.

Het onderzoek vond plaats in Friesland en Noord-Brabant en is uitgevoerd door onder onderzoekscentrum B-Ware, de Vlinderstichting en de stichting Bargerveen. Ze hebben drukbegrazing met schapen vergeleken met plaggen en chopperen. De begrazing scoorde het beste.

De onderzoekers hebben vervolgens een kleine vergelijkende veldproef met drie vormen van begrazing gedaan en daaruit blijkt dat het werk van een schaapskudde met herder, een gescheperde kudde dus, het erg goed doet.

 

 

 

 

 

 

 

2 reacties op “Kudde doet het goed in veldproef

  1. De essentie van heidebeheer is dat er voedingsstoffen aan het heidegebied worden onttrokken en dat boomgroei stopt. Begrazen met schapen die ’s nachts binnen een omheining poepen is ideaal. Met heideplaggen als strooisel. De mest werd vroeger gebruikt om arme landbouwgronden te verrijken. De heide leverde mest, vlees en honing. http://nl.wikipedia.org/wiki/Heide_(vegetatie)

  2. Was het niet al eerder bekend dat heidebeheer het beste werkt met schapen? Volgens mij wel, namelijk. Eens met Martin dat begrazing én bemesting binnen een omheining het beste werkt. Zo verrijk je immers langdurig de grond.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!