Geld schaapskuddes gaat naar nieuw netwerk

Deel dit artikel:

Een deel van de subsidie die het ministerie van Economische Zaken aan gescheperde schaapskuddes wilde betalen, gaat naar een nieuw netwerk. Het is geld uit 2012 waarvan Brussel verbood dat het naar de kuddes ging.

 

Het gaat om een bedrag van 323.000 euro dat is overgebleven van de 640.000 euro die EZ in 2012 aan gescheperde kuddes wilde betalen. De Europese Commissie verbood dat omdat er sprake was van teveel staatssteun. EZ mocht maximaal 7.500 euro per kudde toekennen. Daardoor bleef de 323.000 euro over.

Het geld gaat nu naar een netwerk voor gescheperde kuddes. EZ moet de opzet daarvan en de financiering nog wel goedkeuren.

Het netwerk gaat een opleiding voor schaapherders opzetten. Ook gaat het schaapskuddes certificeren en komt er een online kennisbank.

3 reacties op “Geld schaapskuddes gaat naar nieuw netwerk

  1. sheepdog

    En zitten al deze schaapskuddes dan wel te wachten op certificering en een opleiding, of is dit iets wat gedicteerd wordt door de eigenaar van een begrazingsbedrijf dat zo zichzelf beter in de markt denkt te zetten en voor dit bedrag voorlopig een goed baantje heeft?

  2. henry

    De overheid doet maar een zootje. Wanneer wordt de overheid eens opgeleid zodat ze weten waar ze over praten in plaats van geldspekkerij? Schaapsherders zijn niet rijk zodat we maar kunnen doneren aan PVV, VKI, Minas en weet ik wat nog meer aan verkapte belastingen. Wij moeten de eindjes aan elkaar knopen om rond te komen.

  3. Potentiele opdrachtgevers worden wijzer en vragen steeds meer kwaliteit en kennis. Vanuit de praktijk zal een beroepsopleiding op den duur noodzakelijk zijn om te kunnen voldoen aan de eisen van opdrachtgevers. Het zal natuurbeheer m.b.v. begrazing door schapen goed doen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!