GD zoekt controlebedrijven schmallenbergonderzoek

Deel dit artikel:

De GD is op zoek naar schapenbedrijven die controlebedrijf willen zijn in het verdere onderzoek naar het voorkomen van schmallenberg.

Lopend onderzoek

In het afgelopen aflammerseizoen heeft het schmallenbergvirus op veel schapenbedrijven voor de geboorte van misvormde lammeren gezorgd. De GD is begin december gestart met onderzoek naar deze aandoening. Onderdeel van het lopende onderzoek, zijn aanvullende onderzoeken bij honderd getroffen bedrijven en honderd controlebedirjven. Dit moet de komende twee maanden plaatsvinden. Op deze bedrijven zal de GD een enquête houden en worden bloedmonsters afgenomen door de eigen dierenarts. Om dit onderzoek goed te kunnen uitvoeren, is de GD op zoek naar bedrijven die als controlebedrijf kunnen fungeren. Controlebedrijven moeten minimaal 50 fokooien hebben die afgelopen seizoen hebben afgelammerd en er mogen geen afwijkende lammeren zijn geboren gedurende het afgelopen lammerseizoen.

Aanmelden

De eerste 100 schapenhouders die zich aanmelden, mits redelijk verdeeld over Nederland, komen in aanmerking. De deelnemers doen kosteloos mee en krijgen de beschikking over de onderzoeksresultaten op het eigen bedrijf. Bedrijven die voldoen aan de gestelde voorwaarden, kunnen zich melden bij de GD.

Bijlage(s):

2 reacties op “GD zoekt controlebedrijven schmallenbergonderzoek

  1. Henri Blok

    Belofte niet waar gemaakt!!! Na verlies rechtzaak tegen de GD 6 maanden geleden nog steeds geen oplossing, terwijl het ons meerdere keren is toegezegd. De 3 kwaliteitsverschilpunten blijven voorlopig nog bestaan. NSFO heeft hun huiswerk voor de zoveelste keer niet gedaan, begint nu net een kleuterklas te worden. Dhr.P.Vellema van de GD had graag bijval gehad van het NTS in deze kwestie maar dat gaat nu eenmaal moeilijk omdat onze eigen heer van Rijnsbergen ook daar de touwtjes stevig in handen heeft, de man met de dubbele pet zo noem ik het maar. Het is jammer dat het zo allemaal moet. Dit gaat nog veel meer verliezers opleveren, de eerste partij is al uit de NSFO gestapt, (de Hamsphire Down) er zullen waarschijnlijk spoedig meer volgen. Zijn we misschien bedrogen door onze voormannen met deze diergezondheidsprogramma van het NSFO, wat ons mooier voorgespiegelt is dan dat het werkelijk is? Zie voor meer verslaggeving en commentaar onze website van Blok Texelaars.

  2. Kees

    Alsof het een gunst is dat je mee mag doen.Bij welk onderzoek dan ook waarbij je de GD nodig hebt,krijg je na afloop een dikke rekening. Nu mag je een hoop werk stoppen in bloed tappen,en een enquete van een half uur,en dat alles voor dank je wel.Alsof we moeten staan juichen als we worden uitgekozen.Gratis en voor noppes werken kunnen we altijd nog.GD :bedankt voor de eer!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!