Inzameldagen Hollands Wol Collectief succesvol; hier lever je wol in

Wol inzamelen.

Deel dit artikel:

Voor de derde keer dit jaar organiseerde het Hollands Wol Collectief (HWC) een regionale inzameldag voor wol. Op 5 augustus konden schapenhouders uit de omgeving van Rotterdam hun wol afgeven op het erf van Landschapsbeheer Oosthoek.

De zakken zwarte, bonte en witte wol werden één voor één gewogen. Alle kleuren waren welkom en voor elke kilo ontvingen de schapenhouders ruim een ‘kwartje’. “Het geld stond binnen een week op de rekening”, vertelt een schapenhouder aan onze redacteur Jojanneke Rodenburg die ook de wol van hun schapen kwam inleveren.

“We kunnen alle soorten wol goed gebruiken.”

Vervuiling uit de wol

De ingezamelde wol, op een paar zakken van Kempische Heideschapen na, ging op de grote hoop en reist nu naar een wolwasserij in België. Daarna wordt het verwerkt tot halffabricaten zoals vilt en vulling. Deze materialen vinden hun weg naar Nederlandse maakbedrijven, onder andere voor de productie van dekbedden, meubels en lijkkisten (vulling).

HWC-oprichter Janne de Hoop: “We kunnen alle soorten wol goed gebruiken. Wel is het belangrijk om zo veel mogelijk stro en andere vervuiling uit de wol te houden, want dat gaat er tijdens het wassen niet uit.”

Meerdere inzameldagen wol

In totaal werd die dag 9 ton wol ingekocht. Opgeteld staat de teller daarmee op 32 ton, dat is een toename ten opzichte van de afgelopen jaren. HWC hoopt de komende tijd meerdere inzameldagen te kunnen organiseren. Zo blijft de wol niet liggen, maar krijgt het een tweede leven in duurzame toepassingen.

[Niets meer missen over wol en schapen? Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief …]

Waar kun je wol inleveren?

Nederlandse schapen produceren jaarlijks naar schatting zo’n 1,5 miljoen kilo wol. Op diverse adressen in Nederland kun je wol inleveren, zoals:

  • J.P. Hermes Wolhandel > iedere eerste zaterdag van de maand – bij Klaas van Veen in Zuilichem (Gld)
  • Reitsema & Zn wolhandel – De Westereen (F)
  • WolFederatie > landelijk diverse inzameldagen voor wol
  • Hollands Wol Collectief – aanmelden voor wolinname
  • Naar de fabriek op Texel – TexelWool
    (mail meer tips naar hetschaap@eisma.nl)
Lees meer over wol inzamelen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!