Vandaag krijgen vijf schapenhouders hun gestolen schapen terug. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt.
De schapen staan nog in quarantaine in Bunnik. Vandaag gaan ze terug naar schapenhouders in Well, Ammerzoden, Bern, Linden en Lopik.
De politie had de 354 schapen eind september in beslag genomen in Dodewaard en Opheusden. Met DNA-onderzoek is vastgesteld dat de dieren te linken zijn aan de vijf bedrijven. Op die bedrijven zijn bijna vierhonderd schapen gestolen. Wat er met het ontbrekende deel is gebeurd, is nog niet bekend.
LTO-Nederland zegt blij te zijn met de teruggave. “We hebben erop aangedrongen dit te doen omdat de ooien dan nog gedekt kunnen worden”, zegt LTO-voorman Nico Verduin.
Van een van de drie mannen die worden verdacht van de schapendiefstallen heeft de raadkamer van de rechtbank Arnhem besloten dat de voorlopige hechtenis wordt verlengd met negentig dagen. Een andere is vrijgelaten maar hij is wel verdachte. Een derde verdachte moet nog voorkomen bij de rechter-commissaris. Het gaat om drie inwoners van Ochten. Ze worden ook verdacht van diefstal of heling van landbouwvoertuigen.

