Frankrijk stelt scherpere I&R uit

Deel dit artikel:

Frankrijk stelt scherpere I&R uit. De Franse regering heeft besloten dat alle ooien niet al over anderhalve maand, maar pas eind 2014 elektronische oormerken moeten dragen. Dat maakte de Franse minister Stéphane Le Foll van Landbouw bekend.

Het uitstel is opmerkelijk want de Franse regering is voorstander van de elektronische I&R. Tijdens de zitting van het Europese Hof van Justitie in Luxemburg, waar om afschaffing van de elektronische I&R werd gevraagd, was Frankrijk het enige land dat een advocaat stuurde. Andere landen hadden toen schriftelijk gereageerd of lieten de verdediging van de elektronische I&R aan de advocaten van de Europese Raad van Landbouwministers en de Europese Commissie.

Frankrijk hoopt met het uitstel meer draagvlak voor de eI&R te krijgen. Nu schapenhouders in het land langer de tijd krijgen ooien om te nummeren denkt de regering ook dat de omvorming soepeler zal gaan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!