Het lammerseizoen is in volle gang: ‘Puur stalgeluk’

John Vermetten heeft de lammertijd al achter de rug. (Meer: Het Schaap nr.2 van eind februari).

Deel dit artikel:

Social media staan weer vol met hartverwarmende filmpjes en prachtige foto’s van het lammerseizoen. Bij veel begrazingsbedrijven is het momenteel topdrukte in de lammerperiode, en ook de eerste schapenbedrijven zijn inmiddels volop van start gegaan.

Een periode van hard werken, korte nachten, maar wat blijft het een bijzondere tijd. Even de dagelijkse zorgen (zo mogelijk) opzij en helemaal opgaan in die aflammerbubbel. Geniet mee van al dat moois in deze kleine compilatie.

[Tips, nieuws en achtergrond over de lammerij vind je hier in ons dossier]

Wolboerderij Blij Bezuiden

Even een teken van leven uit de stal! Het was de afgelopen tijd een beetje stil hier op onze FB-pagina. We zijn namelijk ontzettend druk geweest met het aflammeren. In deze drie beelden zie je de rust en de vrolijkheid van dit moment: van lammetjes die heerlijk huppelen of een diep tukje doen in het stro, tot de ooien die tevreden staan te herkauwen of hun kroost zogen. Puur stalgeluk!

Schapenhouderij De Waddel

Dit maakt me zó gelukkig! De eerste lammeren van dit jaar. Het is begonnen! (video)

Schaapskudde De Belhamel

Wat een feest in de stal! De geboortes zijn in volle gang en we zijn al ruim over de helft: 98 ooien hebben al gelammerd, 129 lammetjes geboren, 24 tweelingen en zelfs 1 drieling!

Nummer 123 is geboren. Voor de schaapskudde de belhamel een bijzonder lam: haar moeder is het Solognotes schaap Charlene en de vader is er één van de zes Groot Heideschapen. Bijzondere kleur en tekening:

Theo van Deijne

Ook de eerste Wallisser gelammerd Winny bracht 2 super mooi getekende ooilammeren vader is import ram Rondo uit Zwitserland.

Proefabonnement op vakblad Het Schaap? Probeer nu voor 24,95 euro…

Schapenhouderij Lammes Hopman

We zijn van start. Mooi groot ooilam en moeders heeft best melk. Wij zijn tevreden.

Kemp vzw

Het voorjaar hangt in de lucht… en in onze stal is het volop nieuw leven. In februari en maart openen we de deuren van onze nieuwe stal in Mol en nodigen we je uit om tussen de schapen en pasgeboren lammetjes rond te lopen. Tijdens een stalbezoek ontdek je: hoe het lammerseizoen eraan toegaat, hoe ooien en lammeren verzorgd worden en waarom schapen zo’n belangrijke rol spelen in natuur en landschap. Een warme, rustige en leerrijke ervaring voor jong en oud — even vertragen, kijken en verwonderd zijn.

Peelkudde Schaapsdrift

Jah… Het is zover! Exact op de datum, 3 knappe lammetjes geboren… Het begin is gemaakt! Kom jij ze ook knuffelen op de Lammetjesdagen 2026 Peelkudde Schaapsdrift??

Ina Kooistra

Ook bij onze freelancer Ina van vakblad Het Schaap zijn de eerste lammetjes geboren:

Eenzaamste schaap Fiona

Ook het ‘eenzaamste schaap’ van Groot-Brittannië, Fiona, is inmiddels bevallen van haar eerste lammeren. Fiona haalde in 2023 wereldwijd de krantenkoppen nadat een kajakker haar ontdekte aan de voet van een steile klif in Schotland. Na een reddingsactie werd ze overgebracht naar een boerderij in het zuiden van het land, waar ze inmiddels twee lammeren heeft gekregen. Lees ook: ‘Eenzaamste schaap’ in Schotland inmiddels drachtig

Lammeren voor het ‘eenzaamste schaap’ Fiona.

Niet alle lammeren worden altijd het voorjaar geboren natuurlijk:

Marjan Kornegoor

Marjan Kornegoor-Lijftogt is vanaf 2023 hoofdredacteur van vakblad Het Schaap. Samen met een team van schapenhouders, dierenartsen, deskundigen en ervaren vakredacteuren zet zij zich in voor betrouwbare, praktische en onafhankelijke vakinformatie voor schapenhouders in Nederland en België. Door kennis, praktijkervaring en actuele ontwikkelingen te bundelen, wil ze bijdragen aan een sterke en toekomstbestendige schapenhouderij.Als Achterhoekse boerendochter groeide ze middenin de agrarische sector op en zo ontstond haar liefde voor landbouwhuisdieren. Kornegoor studeerde Informatie en Communicatie en werkt inmiddels al ruim 30 jaar in de vakbladenjournalistiek. Zij werkte voor uitgeverijen als Misset en Vakmedianet, waar zij ervaring opdeed met zowel print- als online vakmedia. Daarnaast hield zij zich bezig met contentstrategie en de ontwikkeling van kennisplatforms voor professionals. Daarbij stond steeds de vertaling van specialistische kennis naar praktische informatie voor vakmensen centraal.Neem gerust contact op voor vragen, opmerkingen of tips via hetschaap@eisma.nl.

Bekijk alle berichten

Deel dit artikel:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Haal meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke vrijdag het laatste nieuws, praktische tips, marktprijzen en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!